середа, 23 листопада 2011 р.

10 заповідей Івана Павла ІІ


1. Саме цей день я хочу прожити, не намагаючись одразу вирішити всі життєві проблеми.

2. Саме сьогодні зважатиму на свою поведінку: буду привітним до людей, не буду критикувати, виправляти чи вдосконалювати нікого, окрім себе.

3. Саме сьогодні буду щасливим, усвідомлюючи, що я створений для щастя не тільки у вічності, але й тепер. Є лише один світ.

4. Саме сьогодні підлаштуюся під обставини, не прагнучи, щоби вони підлаштовувалися до моїх бажань.

5. Саме сьогодні відведу кілька хвилин свого часу для читання. Як їжа потрібна тілові, так добра книжка потрібна для духовного життя.

6.Саме сьогодні зроблю якийсь добрий вчинок і нікому про це не скажу.

7. Саме сьогодні зроблю щось, до чого не маю жодного бажання. А коли почуватимусь ображеним, не виявлю цього.

8. Саме в цей день складу собі детальний план. Можливо, не буду його ретельно дотримуватися, але спробую виконати два правила: не буду поспішати і буду рішучим.

9. Саме сьогодні буду сильно вірити – навіть коли б обставини схиляли мене до чогось протилежного. Бог піклується про мене так, ніби на світі більш нікого немає.

10. Саме сьогодні не буду нічого боятися. Особливо не лякатимусь радості та всього, що красиве. Не боятимусь вірити в Добро і за все дякувати. Адже все є Божим даром.

неділя, 20 листопада 2011 р.

Вітання!!!

Вітаю Михайла Бігуняка та Михайла Ткача з іменинами!!!  А також усіх Михайлівних та Михайловичів! Від усієї душі зичу міцного здоров’я, щастя, добра, гарного настрою. Бажаю творчої наснаги та успіхів у навчанні.  Нехай життя буде багатим на радісні та світлі події, вагомі здобутки в усіх справах та починаннях.

Михайловий день


ІСТОРІЯ СВЯТА МИХАЙЛА АРХИСТРАТИГА
В церковному календарі день 19 листопада (6 листопада за ст. ст) зазначено як спогад про чудо Архистратига Михайла, яке сталося в Хонех (Колосах), а день 21 (8 ст. ст.) листопада — як Собор Архистратига Михайла й інших небесних сил безплотних. В народі обидва дні називаються Михайловими.
Церква шанує Михайла як захисника віри християнської і поборника зла і темних сил. Свято Собору, тобто сукупність святих ангелів на чолі з архангелом Михайлом, встановлено на початку ІV століття.
Культ ангелів (з грецької «вісник») в християнстві грає важливу роль. Вони є посередниками між Богом і людьми. До ангелів з повагою і острахом відносяться у найбільш поширених релігіях, таких як іудаїзм та іслам.
Священне Писання, розповідаючи про появу ангелів різним людям, називає власними іменами лише декількох з них, очевидно, лише тих, які виконують особливу місію перед Богом. В канонічних писаннях це Михаїл та Гавриїл, а в неканонічних — Рафаїл, Уриїл, Салафіїл, Іегудіїл і Варахіїл.
В ІV столітті Діонісій Ареопагіт написав твір «Про небесну ієрархію». Невдовзі він був прийнятий церквою за канонічний. Згідно цього вчення ангели є абсолютно безтілесними істотами і поділяются на три групи та дев’ять чинів. До першої групи належать серафими, херувими і престоли. До другої — володарі, ангели сили та ангели влади, до третьої — ангели начальства, архангели й ангели.
Архангел Михаїл в Писанні називається «князем», «вождем воїнства Господнього», він — борець проти диявола і різного беззаконня серед людей. Звідти й церковна назва архистратиг, тобто старший воїн, вождь. В книзі «Одкровення» саме він є головним воїном у війні проти сатани — змія: «І сталася війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон, і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на Небі. І поборений був великий дракон, древній змій, що зветься Дияволом і сатаною». Саме архангел Михаїл постійно бороться із сатаною і, за переконанням християн, він разом із Ісусом Христом проведе і вирішальну битву.
На іконах архистратига Михаїла зображено з вогняним мечем, що вбиває змія.
Свято Михайла дуже шановане народом і християнською церквою. «На Михайла працювати — може пан Біг покарати» — говорили селяни. І в народній уяві Михайло — лицар, що бореться із чортами та усією нечистю. Це архангел, який стоїть в обороні людини перед злою силою.
На честь архистратига Михаїла в церквах проходили молебні, а потім відбувалися пишні застілля та престольні празники у тих місцевостях, де були збудовані храми на його честь. Після люди йшли додому, господині подавали святкові обіди.
Архистратига Михаїла мисливці в Україні вважають своїм покровителем. І в народі побутує багато легенд і оповідок з цього приводу.

Народні прикмети кажуть:

  • З Михайла зима не стоїть, а танцює, віхолами та морозами лютує.
  • До Михайла зима спала, по Михайлу ріки у льоди скувала.
  • Якщо випав сніг, то кажуть: «Приїхав Михайло на білім коні»
  • Коли на Михайлів день є іній, великі сніги упадуть, а якщо вранці туман, відлиги на землю прийдуть.
  • Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.
  • Якщо Михайло дощем не услужить, добру і суху весну ворожить.
  • Якщо ніч ясна на Михайла, то буде довго тривати сувора і сніжна зима.

21 листопада - Всесвітній день вітань


Всесвітній день вітань відзначається щорічно з 1973 року. Його придумали два брати-американці (Майкл і Браєн Маккомаки) в самий розпал холодної війни, на знак протесту проти посилення міжнародної напруженості.
«Потрібен простий, але ефективний вчинок», - вирішили брати і відправили листи з привітними вітаннями у всі кінці світу. Вони нікому не нав’язували своїх ідей боротьби за мир в усьому світі. Вони лише просили адресата привітати ще кого-небудь, ще ну хоч би чоловік десять ...
Ця ідея була підтримана і керівниками держав, і простими людьми. З тих пір щороку 21 листопада відзначається Всесвітній день привітань, радісних емоцій та гарного настрою.